مدرسه تابستانی کانادا

این مرکز از سال 1992 تا امروز، برنامه مدرسه تابستانی را برای دانش‌آموزان 10 تا 17 سال برنامه‌ریزی و اجرا می‌نماید. شرکت در برنامه تابستانی این مرکز یک تجربه فراموش نشدنی را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌نماید که باعث شده آنها برای چندین سال متوالی در این برنامه شرکت کنند. ما ترکیبی از فعالیت‌های داخل کمپ و برنامه‌های گردشگری و خارج از کمپ را مهیا نموده‌ایم تا یک تجربه آموزشی کانادایی واقعی و بی‌نظیر را برای دانش‌آموزان ایجاد نماییم.

برنامه مدرسه تابستانی کانادا به مدت سه هفته از تاریخ 31 تیر 1397 (22 جولای 2018) تا 20  مرداد 1397 (11 آگوست 2018) و در دو شهر ونکوور و ویکتوریا در ایالت British Columbia کانادا برگزار می‌گردد.

سواحل غربی کانادا، طبیعت بسیار زیبایی دارد. این زیبایی بی‌نظیر دانش‌آموزان را به هیجان آورده و الهام بخش آنها است. آنها می‌توانند در محیطی فعال و پویا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند و همزمان در کنار معلمین خود به انجام فعالیت‌های فوق برنامه و سفرهای تفریحی بپردازند. فعالیت‌های خارج از محل کمپ، فعالیت‌هایی هستند نظیر تماشای نهنگ‌ها در اقیانوس آرام و بازدید از زیستگاه‌های طبیعی و مناطق حفاظت شده حیوانات، جنگل‌ها، سواحل زیبای منطقه شهر ونکوور و ویکتوریا.

1- برنامه آموزش زبان

یادگیری زبان انگلیسی، موضوعی سرگرم کننده و بسیار مهم است.

یادگیری متمرکز زبان انگلیسی: دانش‌آموزان هر هفته 15 ساعت و از دوشنبه تا جمعه در کلاس‌های زبان شرکت می‌کنند. مدرسین این کلاس‌ها، معلمین آموزش دیده و مجرب استان BC هستند. آنها دانش‌آموزان را به کمک یک رویکرد تعاملی،  به یادگیری زبان، تشویق می‌کنند. هدف از این موضوع، افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان بخصوص در ارتباطات محاوره‌ای است.

برنامه آموزشی تشویقی و مشارکتی: تمام معلمین این مدرسه برای ایجاد یک محیط آموزشی پویا، آموزش دیده‌اند. آنها از طریق انجام بازی‌های مختلف، پروژه‌هاب فردی و گروهی و فعالیت‌های متعدد دیگر، به آموزش زبان می‌پردازند. کلاس‌های زبان، شامل دروس مختلف در زمینه گرامر، reading، نوشتن و مهارت‌های صحبت کردن هستند.

تشویق بابت موفقیت: در پایان دوره، دانش‌آموزان در جشنی با عنوان جشن فارغ‌التحصیلی شرکت می‌کنند که از آنها بخاطر سخت‌کوشی و تلاشی که در طی دوره داشته‌اند، قدردانی می‌شود. به تمام دانش‌آموزان، گواهینامه حضور در دوره، برگه گزارش (Report Card) و عکس گروهی داده می‌شود.

2- برنامه دانش‌آموزان در مدرسه تابستانی کانادا

3- فعالیت‌ها داخل و خارج از مدرسه

3-1- فعالیت‌های داخل مدرسه:

این فعالیت‌ها توسط معلمین زبان انگلیسی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده و هر هفته از دوشنبه تا پنج شنبه و در بعداز ظهر این روزها انجام می‌شود. دانش‌آموزان در هر روز در دو برنامه شرکت می‌کنند. مثال‌خایی از این برنامه‌ها عبارتند از: آزمایشات علمی، پروژه‌های هنری، کلاس‌های یوگا، آموزش تنیس و فوتبال و موارد متعدد دیگر. در تمام فعالیت‌ها، معلمین با دانش‌آموزان همراه هستند و برای ارتقاء سطح زبان آنها تلاش می‌کنند. آنها دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند که در تمام مواقع به زبان انگلیسی صحبت کنند و همچنین به آنها کمک می‌کنند تا دوستانی از ملیت‌های دیگر بیابند.

3-2- فعالیت‌های خارج از مدرسه:

در تمام فعالیت‌هایی که خارج از محل اسکان دانش‌آموزان انجام می‌شود و همچنین در تمام سفرهای تفریحی و گردشی، مشاوران و معلمین مدرسه حضور دارند. مشاوران و معلمین مدرسه، بصورت 24 ساعته در محل کمپ حضور دارند تا حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را از دانش‌آموزان بعمل آورند. آنها تخصص‌های مختلفی در حوزه آموزش، مشاوره و کار با دانش‌آموزان دارند. دانش‌آموزان براساس سن، جنسیت و با رعایت ترکیب جمعیتی گروه، در گروه‌های مختلف قرار گرفته و در هر گروه یک مشاور همراه دانش‌آموزان خواهد بود.

این گروه‌ها در فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، کانوسواری، بازدید از مراکز دیدنی و جاذبه‌های توریستی، بازدید از موزه‌ها و خرید و فعالیت‌های متعدد دیگر شرکت می‌کنند. همچنین این گروه‌ها در مسابقات و فعالیت‌های گروهی دیگر شرکت می‌کنند تا از این طریق احساس عتماد در آنها تقئیت شده و دوستی‌هایشان محکم‌تر شود.

4- اسکان و برنامه غذایی

4-1- محل اسکان

محل اسکان دانش‌آموزان در مدرسه تابستانی کانادا، خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های University of British Columbia (UBC)  و University of Victoria (UOV) است. دانش‌آموزان در اتاق‌های یک نفره و دو نفره اسکان داده می‌شوند که در هر طبقه حمام‌های بسیار بزرگ مشترک و یک سالن شیک عمومی جهت استراحت و انجام فعالیت‌های مشترک دارند. محل اسکان دانش‌آموزان دختر و پسر در ساختمان‌های مجزا است که معلمین و مشاورین مدرسه به صورت  24 ساعته در آن حضور دارند. دانش‌آموزان در محل اسکان خود به امکاناتی از قبیل سالن استراحت، سالن ورزش‌های زمستانی (اسکیت روی یخ، هاکی روی یخ)، مجموعه ورزش‌های آبی، زمین‌های ورزشی و امکانات دیگر دسترسی دارند.

4-2- برنامه غذایی

سه وعده غذایی بعلاوه یک میان وعده در بعدازظهر هر روز برای دانش‌آموزان ارائه می‌شود. برای دانش‌آموزان برنامه BBQ، پیک نیک نیز ترتیب داده می‌شود و همچنین سرآشپزانی از کشورهای مختلف، غذاها را برای دانش‌آموزان طبخ می‌کنند. مسئولین مدرسه تلاش می‌کنند تا در حد امکان غذاهای متنوع و لذیذ برای دانش‌آموزان مهیا نمایند. سالادهای مختلف، سوپ‌های متنوع، ساندویچ‌های گوناگون و همچنین غذاهای قومیت‌ها و ملل مختلف که مناسب سلایق و ذائقه‌های گوناگون هستند. اگر غذایی که داخل محل کمپ ارائه می‌شود، مطابق با سلیقه و ترجیح دانش‌آموزی نباشد، زمانیکه معلمینشان آنها را برای تهیه غذا به خارج از محل سکونتشان می‌برند، فرصت تهیه غذا مطابق سلیقه خود را دارند.

در دانشگاه UBC، دانش‌آموزان از سلف غذاخوری مخصوص مدرسه تابستانی استفاده می‌کنند حال آنکه در دانشگاه UOV از سلف خود دانشگاه استفاده می‌کنند. تمام غذاها توسط مسئولین مدرسه کنترل می‌شوند تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل شود.

5- محیط چندفرهنگی

در این مدرسه تابستانی، ما افتخار داریم که برنامه‌ای با حضور دانش‌آموزانی از بیش از 20 ملیت مختلف ترتیب داده‌ایم و ترکیب بسیار متنوعی از فرهنگ‌های مختلف را هر ساله گرد هم می‌آوریم. تیم معلمین، مشاورین و کارکنان مدرسه تابستانی، دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند که فرهنگ‌های مختلفی که از سراسر دنیا در کنار یکدیگر جمع شده‌اند را درک نموده و به آنها احترام بگذارند.

برنامه سفرهای مدرسه تابستانی بدقت برنامه‌ریزی شده‌اند تا این فرصت را برای دانش‌آموزان مهیا کنند که در مورد فرهنگ‌های دیگر بیاموزند. علاوه بر این، تعداد دانش‌آموزان یک کشور در کلاس‌های زبان و همچنین در گروه‌هایی که برای انجام فعالیت‌های مختلف تشکیل می‌شوند، کنترل می‌گردند تا ترکیب جمعیتی مناسبی شکل گیرد.

دانش‌آموزان معمولا از آشنایی با افرادی که از سراسر دنیا در این کمپ جمع شده‌اند، لذت می‌برند. ارزش دوستی‌هایی که شکل می‌گیرد بی انتهاست.

6- هزینه دوره تابستانی

تمام هزینه‌های دانش‌آموزان برای سه هفته برابر است با: 000/900/3 تومان + 8500 دلار آمریکا

این هزینه‌ها موارد ذیل را پوشش می‌دهد:

 • کلاس‌های زبان،
 • اقامت در اتاق‌های یک یا دو نفره استاندارد،
 • سه وعده غذای روزانه و یک میان وعده عصرگاهی،
 • تمام فعالیت‌های گردشی، تفریحی و ورزشی و همچنین بازدید از شهرهای مختلف کانادا،
 • دسترسی به اینترنت WiFi نامحدود،
 • نظافت اتاق‌ها و استفاده از امکانات لباسشویی مدرسه برای شستشوی لباس‌ها،
 • بیمه سلامت از کانادا،
 • استقبال و بدرقه فرودگاهی،
 • خدمات موسسه آذین سپهر سامان برای اخذ ویزای توریستی کانادا،
 • بلیت رفت و برگشت هواپیما،
 • همراهی تیم موسسه آذین سپهر سامان در تمام مدت سفر و اقامت در محل اسکان دانش‌آموزان،

برنامه‌های روزانه و هفتگی:

 

زمانفعالیت
7 تا 8 صبحبیدار شدن دانش‌آموزان و آماده شده برای کلاس‌ها
8 تا 8:50 صبحصرف صبحانه
8:50 تا 9 صبححضور در کلاس زبان
9 تا 12کلاس زبان
12 تا 13صرف ناهار
13 تا 15:30انجام فعالیت‌های علمی، هنری و ورزشی با معلمین
15:30 تا 15:40آماده شده برای فعالیت‌های خارج از محل اسکان
15:40 تا 17:30فعالیت‌های گردشی و تفریحی خارج از محل اسکان
17:30 تا 18:30صرف شام
18:30 تا 21فعالیت‌های گردشی و تفریحی خارج از محل اسکان
21 تا 22صرف میان وعده عصرگاهی و فعالیت‌های گروهی
22زمان مراجعه به اتاق برای استراحت برای افراد 10 تا 12 ساله
22:30زمان مراجعه به اتاق برای استراحت برای افراد 13 تا 17 ساله