مدرسه تابستانی انگلستان

تجربه یک تابستان بی‌نظیر با فعالیت‌های متنوع و همچنین آموزش و تقویت زبان انگلیسی، هدف اصلی برگزارکنندگان مدارس آموزشی-تفریحی تابستانی هستند.

شرکت در مدارس تابستانی، روشی بسیار عالی برای یاد گرفتن زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان نوجوان و جوان است. در این فرصت، دانش‌آموزان علاوه بر یادگرفتن زبان انگلیسی، حضور در یک کشور جدید را نیز تجربه می‌کنند. آنها دوستانی از سراسر دنیا خواهند یافت و از انجام فعالیت‌های مفرح و شاد، لذت خواهند برد و تجارب جدیدی را کسب خواهند کرد.

دانش‌آموزان در این مدارس تابستانی، یک برنامه منظم روزانه دارند که در این برنامه، آموزش زبان انگلیسی، انجام فعالیت‌های اجتماعی و گردشی بخوبی گنجانده شده است.

این مدرسه تابستانی در کالج Cheltenham در شهر شهری به همین نام و در منطقه‌ای بسیار زیبا در غربی انگلستان قرار دارد که تا لندن تقریبا یک ساعت و چهل و پنج دقیقه با ماشین فاصله دارد. این مدرسه شبانه‌روزی که محل برگزاری مدرسه تابستانی است، یکی از معتبرترین مدارس شبانه‌روزی کشور انگلستان است. این مدرسه ساختمانی بسیار زیبا در زمینی وسیع دارد که در فاصله چند دقیقه‌ای مرکز شهر Cheltenham واقع شده است و کمتر از یک ساعت با شهرهای بث (Bath)، بریستول (Bristol) و آکسفورد فاصله دارد.

این مرکز، بیش از 30 سال سابقه برگزاری مدارس آموزشی-تفریحی تابستانی را دارد. سال گذشته، دانش‌آموزانی از بیش از 60 ملیت مختلف در برنامه تابستانی این مرکز شرکت کرده بودند. بمنظور اینکه بهترین تجربه ممکن را برای دانش‌آموزانمان مهیا نماییم، اطمینان حاصل نموده‌ایم که این مرکز در موقعیتی ایده‌آل قرار دارد، از امکانات بسیار عالی و کارکنان بسیار با انگیزه و مشتاق، بهره می‌برد. در این مرکز توجه و پشتیبانی ویژه‌ای از تمام دانش‌آموزان به عمل می‌آید و ما تضمین می‌کنیم که امنیت و سلامتی هر دانش‌آموز در درجه اول اهمیت برای ما قرار دارد.

برنامه مدرسه تابستانی انگلستان به مدت دو هفته از تاریخ 20 تیر 1397 (11 جولای 2018) تا 3 مرداد 1397 (25 آگوست 2018) و در شهر چلتنهام (Cheltenham) انگلستان برگزار می‌گردد.

1- برنامه آموزش زبان

در این مدرسه، هر هفته 15 ساعت برنامه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. در زمان ورود دانش‌آموزان به مدرسه تابستانی، از آنها آزمون تعیین سطح به عمل آمده و دانش‌آموزان براساس سطح زبان و سن در کلاس مناسب قرار می‌گیرند.

شیوه تدریس و آموزش زبان در این مرکز بر مبنای یک روش تعاملی بنا نهاده شده است و آموزش زبان در حین انجام فعالیت‌هایی مانند انجام بازی‌های مختلف، آواز خواندن، کار گروهی، نمایش فیلم، انجام پروژه‌های کلاسی و طراحی و نوشتن روزنامه و مجله، انجام می‌شود.

در طول دوره، پیشرفت دانش‌آموزان از طریق انجام تست‌های منظم کلاسی، اندازه‌گیری می‌شود و در انتهای دوره نیز دانش‌آموزان گواهی حضور در دوره آموزشی-تفریحی تابستانی را دریافت می‌کنند تا دستاورد آموزشی آنها اندازه‌گیری شود.

2- برنامه دانش‌آموزان در مدرسه تابستانی انگلستان از تاریخ 20 تا 26 تیر ماه 1396 ( 11 تا 17 جولای 2018)

* فعالیت‌های ورزشی و تفریحی: این فعالیت‌ها شامل بازدید از شهر چلتنهام، استفاده از امکانات ورزشی مدرسه چلتنهام، تئاتر، هنر و صنایع دستی است. فعالیت‌های ورزشی و گردشی در دو زمان 90 دقیق برنامه‌ریزی شده‌اند و دانش‌آموزان می‌توانند از بین برنامه‌های موجود، دو برنامه را در روز انتخاب کنند.

برنامه دانش‌آموزان در مدرسه تابستانی انگلستان از تاریخ 27 تا 2 مرداد ماه 1396 ( 18 تا 24 جولای 2018)

* چهارشنبه 3 مرداد 1397، بازگشت دانش‌آموزان به ایران خواهد بود.

3- فعالیت‌های ورزشی، تفریحی و گردشی

در این مدرسه تابستانی تعداد بسیار زیادی از فعالیت‌های گردشی، تفریحی و ورزشی در دسترس دانش‌آموزان قرار دارند و آنها می‌توانند بسته به علاقمندی خود از این برنامه‌ها استفاده کنند. این مدرسه دارای امکانات بسیار وسیع ورزشی است و دانش‌آموزان می‌توانند ورزش‌هایی از قبیل بدمینتون، بیس بال، بسکتبال، کریکت، فوتبال، راگبی، اسکواش، تنیس روی میز، تنیس، والیبال و موارد متعدد دیگر را انجام دهند.

همچنین علاقمندان به فعالیت‌های هنری نیز می‌توانند از امکانات موجود در این مدرسه استفاده کنند. برنامه‌هایی نظیر هنر و صنایع دستی، آشپزی، نمایش فیلم، سالسا، نمایش استعدادها، در بخش هنری مدرسه انجام می‌شود.

همچنین، در این مدرسه تابستانی، برنامه گردش نیم‌روزی در شهر چلتنهام و اطراف آن نیز برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. علاوه بر این گشت‌های نیم‌روزی، برنامه یک روز کامل گردشگری نیز در شهرهایی مانند لندن، آکسفورد، بث (Bath)، بریستول (Bristol) نیز به اجرا در می‌آید.

4- اسکان و برنامه غذایی

4-1- محل اسکان

محل اسکان دانش‌آموزان در خوابگاه‌های مدرسه شبانه‌روزی چلتنهام است. دانش‌آموزان در اتاق‌های یک یا دو نفره مستقر می‌شوند. محل اسکان دانش‌آموزان دختر و پسر کاملا از یکدیگر جدا بوده و کارکنان این مدرسه، بطور 24 ساعته در دسترس هستند و کمک‌ها و حمایت‌های لازم را از دانش‌آموزان به عمل می‌آورند.

4-2- برنامه غذایی

روزانه سه وعده غذا، صبحانه، ناهار و شام برای دانش‌آموزان سرو می‌شود. ناهار و شام غذای گرم هستند و در روزهایی که دانش‌آموزان برای گشت تمام روز به خارج از محل اسکان خود منتقل می‌شوند، ناهار آنها به صورت بسته‌بندی شده به آنها تحویل داده می‌شود. در هر وعده، معمولا دانش‌آموزان می‌توانند از میان دو منو غذای دلخواه خود را انتخاب نمایند. همچنین، انواع سالادها، میوه‌ها و دسرها نیز در دسترس دانش‌آموزان قرار دارد.

5- هزینه دوره تابستانی

تمام هزینه‌های دانش‌آموزان برای دو هفته برابر است با: 3,900,000 تومان + 3500 پوند انگلستان

این هزینه‌ها موارد ذیل را پوشش می‌دهد:

 • کلاس‌های زبان،
 • اقامت در اتاق‌های یک یا دو نفره استاندارد،
 • سه وعده غذای روزانه و یک میان وعده عصرگاهی،
 • تمام فعالیت‌های گردشی، تفریحی و ورزشی و همچنین بازدید از شهرهای مختلف انگلستان،
 • دسترسی به اینترنت WiFi نامحدود،
 • نظافت اتاق‌ها و استفاده از امکانات لباسشویی مدرسه برای شستشوی لباس‌ها،
 • بیمه سلامت از انگلستان،
 • استقبال و بدرقه فرودگاهی،
 • خدمات موسسه آذین سپهر سامان برای اخذ ویزای توریستی انگلستان،
 • بلیت رفت و برگشت هواپیما،
 • همراهی تیم موسسه آذین سپهر سامان در تمام مدت سفر و اقامت در محل اسکان دانش‌آموزان،